CEH: 17.000 de lei lunar pentru serviciile de telefonie fixă și mobilă

243

Conducerea Complexului Energetic Hunedoara a renegociat contractele de telefonie fixă și mobilă, după ce a constatat că lunar factura aferentă acestora ajungea la 17.000 de lei, economia astfel făcută fiind de 10.000 de lei.

390 de telefoane mobile și alte 100 fixe sunt înregistrate la Complexul Energetic Hunedoara, factura lunară plătită de societatea energetică fiind de 17.000 de lei.

Din decembrie, costurile cu telefonia fixă și mobilă vor fi reduse cu 10 mii de lei.

”Începând de săptămâna viitoare, în urma renegocierii contractului pentru servicii de telefonie fixă şi mobilă, aceste costuri nu vor depăşi suma de 7.000 de lei/lună. 10.000 lei vor putea asigura: aproximativ 3 tone plasă metalică sau 455 bride sau 30 măşti de salvare”, spun reprezentanții Complexului Energetic Hunedoara.

Gazeta de dimineata

Comenteaza

Comenteaza