În finala Campionatului de Judo al MAI / Poliţişti petrileni pe podium

226
de Mihaela PETROŞAN
Zilele trecute, la Sala Sporturilor din Deva a avut loc cea de-a XXV-a ediţie a Campionatului de Judo al Ministerului Afacerilor Interne, eveniment la care au participat peste 90 de sportivi din diferite structuri ale MAI.
La această competiţie, din cadrul IPJ Hunedoara au participat patru sportivi, toţi ocupând locuri pe podium, la diferite categorii.
Astfel, Alexandru Scafariu (Poliţia oraşului Petrila) a obţinut locul al III-lea la categoria 35-45 ani, sub 100 de kilograme, Petru Achim (Serviciul Acţiuni Speciale Hunedoara) a obţinut locul al III-lea la categoria 35-45 de ani, peste 80 de kilograme, Călin Filipescu (Serviciul Acţiuni Speciale Hunedoara) a obţinut locul al III-lea la categoria sub 35 de ani, peste 100 de kilograme, iar Valentin Neagu (Poliţia oraşului Petrila) a obţinut locul al III-lea la categoria peste 45 de ani, sub 90 de kilograme.