Știţi pe cine votaţi? Iată listele complete de candidaţi la alegerile parlamentare

293

Nu mai puţin de 11 formaţiuni politice – partide şi alianţe – au intrat în cursa electorală în judeţul Hunedoara şi au depus liste pentru Camera Deputaţilor şi Senat. Candidaţii celor 11 formaţiuni se vor regăsi pe buletinele de vot pentru alegerile parlamentare din data de 11 decembrie 2016.

Vă prezentăm astăzi, integral, listele cu candidaţi calidate de Biroul Electoral de Circumscripţie 22 Hunedoara, care se vor regăsi pe buletinele de vor la alegerile de luna viitoare.

PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT
SENAT: Cornel Cristian Resmeriță,Viorel Sãlan, Marius Heljiu, Valeria Filimon, Puiu Dorinel Badea
CAMERA DEPUTAŢILOR Laurențiu Nistor, Natalia Intotero, Ilie Toma, Sorin Petru Marica, Radu Barb, Cristian Merișanu, Alin Tambã, Dacian Ciodaru
PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ:
SENAT Petre Nica, Bianca Timiș, Paul Adrian Crașovean, Mihai Popovici, Daniel Stepan
CAMERA DEPUTAŢILOR Haralambie Vochițoiu, Cosmin Alin Roncioiu, Doina Mihaela Brate, Alina Marinela Decebal, Cristina Viorica Ciucur, Florian Copil, Doru Dorobãț, Ioan Vasile Iovan
PARTIDUL NAȚIONAL LIBERAL:
SENAT Carmen Eleonora Hãrãu, Adrian Nicolae David, Dorin Ioan Petrui, Constantin Lupu, Vasilicã Potecã
CAMERA DEPUTAŢILOR Lucian Heiuș, Dorin Oliviu Gligor, Marcel Adrian Goia, Oana Elisabeta Frânc, Valeriu Butulescu, Petre Lucian Gherman, Ovidiu Ilie Furdui, Mihai Gabriel Irimie
UNIUNEA DEMOCRATĂ A MAGHIARILOR DIN ROMÂNIA:
SENAT Iuliu Winkler, Grigorie Burjan, Kinga Kun – Gazda Kinga, Pal Jeno Elekes, Zoltan Cristian Borsai
CAMERA DEPUTAŢILOR Lorincz Szell, Ferdinand Zoltan Pogocsan, Marta Mate, Zoltan Kofity, Istvan Ferenczi, Imre Baboczi, Zoltan Margai, David Benedekfi.
PARTIDUL ROMÂNIA UNITĂ:
SENAT Iosif Sebastian Șușman, Ieronim Fãnel Doncea,, Tãnase Perța, Mircea Mihai Botez, Daniela Popa
CAMERA DEPUTAŢILOR Mihail Nicolae Rudeanu, Mircea Eugen Romanescu, Stanciu – Gorun Lucian, Cristian Serafim Leucian, Marius Cãtãlin Ardelean, Mircea Iuliu Toderaș, Petre Racovițã, Elena Laura Toderaș.
PARTIDUL ALIANȚA LIBERALILOR ȘI DEMOCRAȚILOR (ALDE):
SENAT Alin Bena, Dorina Nițã, Nelu Ardelean, Mircea Roșu, Sav Nicu
CAMEA DEPUTAŢILOR Marius Surgent, Marius Sanfirișcă, Milu Vladislav, Sorin Demeter, Virginia Lucaciu, Adrian Clonda, Ciprian Hodor, Ioan Teodorescu
 
PARTIDUL ROMÂNIA MARE:
SENAT Mircea Nicolae Mincea, Florin Vasile Bãd, Nicolae Adrian Teiși, Maria Gudacu, Elisabeta Boia
CAMERA DEPUTAŢILOR Emanoel Andronache, Sevastian Dinu Rusu, Ștefan Daniel Makai, Sorin Ioan Nicolaescu, Ana Elena Mermezan, Daniel Seliștean, Ioan Vasile Poleac, Daniel Adrian Diciuc.
UNIUNEA SALVAȚI ROMÂNIA
SENAT Bulfon Cristian-Laurențiu, Fercãu-Onofrei Daniel-Nicolae, Kiss Elena, Tamas Gheorghe, Malacia Costel
CAMERA DEPUTAŢILOR Ene Stelian-Bogdan, Bumbar Marian,, Drãghici Dragoș-Liviu, Balaci Silviu, Almãșan Vlad-Alexandru, Pernes Gheorghe-Andrei, Vãlean Alexandra Maria Neagu Denisa-Elena
PARTIDUL ECOLOGIST ROMÂN:
SENAT Rãzvan Dragoș Antoniu Giurgiu, Violeta Vizitiu, Virgil Bujor Sevastru, Virgil Atodiresei, Ioan Crãciunesc
CAMERA DEPUTAŢILOR Adrian Miholca, Dorin Sorin David, Sãndel Lucian Vlad, Ferencz Arpad Nagy, Anca Mihaela Potoroac, Radu Bogdan Giurgiu, Andrei Fetica, Florin Marius Ienãșesc
ALIANȚA NOASTRĂ ROMÂNIA:
SENAT Nicu Butnaru, Cireșica Haraga Duceac, Cãtãlin Ștefan Constantinescu, Alexandru Petre Ghițã, Marius Alexandru Constantinescu
CAMERA DEPUTAŢILOR Mihai Simionescu, Vladimir Munteanu, Laurențiu Braic, Florin Stiolicã, George Grasu, Gabriel Stan, Cristina Pârvu, Elena Vlãdescu
PARTIDUL SOCIALIST ROMÂN:
SENAT Antoniu Otto Hebel, Toader Burdea, Frusina Predoșanu, Sorin Alexandru Popa, Roman Suciu
CAMERA DEPUTAŢILOR Marin Badea, Ioan Brîndușe, Susana Vențel, Dorin Teodor Vraciu, Iuliana Maria Balșa, Adrian Marius Giurgiu Miclãuș, Mihai Alin Balșa, Maria Ana Florea.
Ordinea partidelor politice pe buletinele de vot din județul Hunedoara, stabilită prin tragere la sorţi este următoarea: 1PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT – PSD, 2ALIANȚA DEMOCRAȚILOR ȘI LIBERALILOR – ALDE, 3UNIUNEA DEMOCRATĂ MAGHIARĂ DIN ROMÂNIA – UDMR, 4. PARTIDUL NAȚIONAL LIBERAL – PNL, 5. PARTIDUL SOCIALIST ROMÂN – PSR, 6.       ALIANȚA NOASTRĂ ROMÂNIA – ANR, 7.       PARTIDUL ROMÂNIA UNITĂ – PRU, 8. UNIUNEA SALVAȚI ROMÂNIA – USR, 9.       PARTIDUL ROMÂNIA MARE – PRM, 10PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ – PMP, 11. PARTIDUL ECOLOGIST DIN ROMÂNIA – PER.
Carmen COSMAN – PREDA
Gazeta de dimineata

Comenteaza

Comenteaza